Dec
2014
ПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРОГРАМА “СТУДИРАЊЕ У ФРАНЦУСКОЈ И СТИПЕНДИЈЕ ВЛАДЕ ФРАНЦУСКЕ” ПДФ Штампа Ел. пошта

У жељи да подстакне мобилност студената, Амбасада Француске и Француски институт у Србији, расписују нови конкурс за доделу стипендија за 2015-2016. годину за студенте из Србије који желе да наставе школовање у Француској.

Француски институт у Србији – Ниш, у петак, 12. децембра 2014.  године, организује презентацију о студирању у Француској и о стипендијама Владе Француске за  студенте  на две локације у Нишу :

- 12:00 сати на Филозофском факултету (сала 434), Ћирила и Методија 2
- 14:30 сати на Електронском факултету (Амфитеатар А1), Александра Медведева 14

Презентацију воде Сандра Елезовић и Весна Адамовић из Француског института у Београду.

Теме:
О стипендијама Владе Француске…
ОДАБРАТИ ФРАНЦУСКУ ЗА НАСТАВАК СТУДИЈА……како покрити трошкове?
Откријте све могућности и процедуре и конкуришите за стипендију Владе Француске!
Од 2002. више од 350 стипендија за дуге боравке додељено је за студије у Француској  из свих области. Конкуришите и Ви!
С обзиром на велики број кандидатура и строгу селекцију препоручљиво је да се кандидати пријављују и за друге програме стипендија да би повећали своје шансе да студирају у Француској.Поред стипендија које додељује Влада Републике Србије или фондације и удружења који постоје у Србији, бројне француске установе и предузећа пружају могућности за стипендирање студената (региони, високе школе, фондације…).

bourses stipendije poster