Apr
ОКУПЉАЊЕ РЕКТОРА ПОВОДОМ ЈУБИЛЕЈА ПДФ Штампа Ел. пошта

Поводом обележавања значајног јубилеја- педесет година постојања и рада Универзитета у Нишу, први човек ове високошколске институције, ректор проф. др Драган Антић, приредио је пријем за своје колеге који су ту функцију обављали пре њега, професоре др Момчила Димитријевића, др Животу Живковића, др Брамимира Ђорђевића, др Зорана Миленковића, академика Градимира Миловановића, др Радослава Бубња и др Мирољуба Гроздановића.

rektori kancelarija

Ректори који су водили Универзитет кроз његову пола века дугу историју, овом приликом су разменили своја богата искуства о развоју, али су  разговарали и о будућности ове високошколске институције. Током пријема, они су изразили жаљење што на овом скупу и међу живима више нису и први челни људи Универзитета у Нишу у првим годинама његовог постојања, професори др Бранимир Јанковић, др Бранислав Грбеша, др Глигорије Зајечарановић и др Димитрије Михаиловић.
Свечаност поводом обележавања јубилеја биће одржана 12.  јуна  2015 године у Народном позоришту.

Rektori sala