Jun
2014
ДОДЕЉЕНА ПРИЗНАЊА ИСТАКУТИМ ПРОФЕСОРИМА И НАЈБОЉИМ СТУДЕТНИМА УНИВЕРЗИТЕТА 2014 ПДФ Штампа Ел. пошта

du 2014 nagradjeniУручивањем златног и сребрног знака, на свечаности обележавања 49. Дана Универзитета у Нишу, исказана је   посебна захвалност професорима  који  су значајно допринели, не само остваривању основне делатности Универзитета, већ и подизању наше академске заједнице на један виши ниво. Сребрни знак додељен је и најбољим дипломираним студентима Универзитета.

На основу одлуке Савета, донетој на седници одржаној 28. маја 2014. године,  додељена су  признања  за истакнути  допринос развоју Универзитета у Нишу,  и то: Златни знак Универзитета у Нишу - академику Милораду Митковићу, редовном  професору  Медицинског факултета у Нишу.

Сребрни знак је додељен: др Биљани Предић, редовном професору Економског  факултета  у Нишу;  др Александру Петровићу, редовном професору Правног факултета; др Драгану Гајићу, редовном професору Природно-математичког  факултета; др Градимиру Илићу,  редовном професору и продекану  Машинског факултета   и мр Драгославу Аћимовићу, редовном професору Факултета уметности .

У име свих награђених, захвалност је изказала проф. др Биљана Предић, са Економског факултета Универзитета у Нишу.

du 2014 nagradjeni profesorii
Презентацију најбољих професора погледајте овде.

Обраћање професорке Предић погледајте овде.

Годинама уназад Универзитет на обележавању своје годишњице награђује и студенте који су у претходној  години постигли најбољи успех у  претходној школској 2012/2013. години.
Савет Универзитета у Нишу на седници одржаној 28. маја  2014. године донео је Одлуку о додели признања најбољим студентима који су завршили основне академске студије, мастер академске студије и  интегрисане студије Универзитета и факултета. По тој одлуци,

Сребрни знак Универзитета са уписаним текстом "Најбољем студенту који је завршио основне академске студије Универзитета у Нишу у школској 2012/2013. години" припао је :
ИНЕС  ПРИЈИЋ, која је завршила студије са просечном оценом 10.00 на Економском факултету у Нишу,
НИКОЛИ  СИМИЋУ, који је завршио студије са просечном оценом 10.00 на Електронском факултету у Нишу,
МАРИЈИ  ЂОРЂЕВИЋ, која је завршила студије са просечном оценом 10.00 на Машинском факултету у Нишу,
ЉУБИЦИ ЈАНИЋ, која је завршила студије са просечном оценом 10.00 на Правном факултету у Нишу,
МИЛАНУ  НЕШИЋУ, који је завршио студије са просечном оценом 10.00 на Природно-математичком факултету у Нишу.

Сребрни знак Универзитета са уписаним текстом "Најбољем студенту који је завршио мастер академске студије Универзитета у Нишу у школској 2012/2013. години" додељен је:
НИНОСЛАВУ  ЋИРИЋУ, који је завршио студије са просечном оценом 10.00 на Грађевинско-архитектонском факултету у Нишу,
МИЛАНУ  МАРКОВИЋУ, који је завршио студије са просечном оценом 10.00 на Економском факултету у Нишу,
ЖЕЉКУ  МЛАДЕНОВИЋУ, који је завршио студије са просечном оценом 10.00 на Природно-математичком факултету у Нишу,
МАРИЈИ  ТОМИЋ, која је завршила студије са просечном оценом 10.00 на Факултету уметности у Нишу,
МАРТИ  МИТРОВИЋ, која је завршила студије са просечном оценом 10.00 на Филозофском факултету у Нишу

Сребрни знак Универзитета са уписаним текстом "Најбољем студенту који је завршио интегрисане академске студије Универзитета у Нишу у школској 2012/2013. години" уручен је :
МАРИЈИ  ЂОРЂЕВИЋ, која је завршила интегрисане академске студије  са просечном оценом  9.98 на Медицинском факултету у Нишу  и МИЛОШУ  МАРЈАНОВИЋУ, који је завршио основне студије са просечном оценом 10,00 у трајању од пет година на Електронском факултету у Нишу.

На признању се, испред награђених студената, захвалила најбоља дипломирана студенткиња Универзитета са Правног факултета  Инес Пријић.

du 2014 studenti srebrni znak

Презентацију најбољих дипломираних студената Универзитета погледајте овде.

Говор Инес Пријић погледајте овде.

du 2014 prof mitkovicdu 2014 prof predic

du 2014 prof petrovicdu 2014 prof gajic