ГРАДСКА ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ СТУДЕНТИМА УНИВЕРЗИТЕТА ПДФ Штампа Ел. пошта

Најбољим студентима тринаест  факултета  Универзитета у Нишу, поводом 11. јануара – Дана ослобођења Града Ниша од Турака, градоначелник Ниша проф. др Зоран Перишић је   у Градској кући  свечано  уручио признања.
По одлуци Комисије за подстицај  развоја талентованих ученика и студената,  тринаесторо најбољих студената са сваког факултета Универзитета у Нишу,  за постигнут успех у току студија, добило је Дипломе и новчану награду у износу од по  педесет хиљада динара.

Дипломе су уручене:
1. Милошу Марјановићу, студенту Електронског факултета
2. Немањи Марковићу, студенту Машинског факултета
3. Душану Ранђеловићу, студенту Грађевинско - архитектонски факултет
4. Јелени Младеновић, студенткињи Економског факултета
5. Немањи Цветковићу, студенту Факултета спорта и физичког васпитања
6. Горану Пљакићу, студенту Филозофског факултета
7. Владици Маричићу, студенту Правног факултета
8. Зорану Петковићу, студенту Учитељског факултета у Врању
9. Ани Костадиновић, студенткињи Факултета заштите на раду
10. Марији Цветковић, студенткињи Природно математичког факултета
11. Драгану Тротеру, студенту Технолошког факултета у Лесковцу
12. Илији Величкову, студенту Медицинског факултета
13. Маји Јовановић, студенткињи Факултета уметности

Новоустановљена награда, која се ове године први пут додељује - Плакета Града  Ниша студентима Универзитета у Нишу који су дипломирали у 2012. години са просечном оценом 10,00 у току студија,  и златник са ликом Цара Константина, припали су:

Милану Марковићу, дипломираном студенту Економског факултета
Марији Драгићевић, дипломираној студенткињи Правног факултета
Марији Цветковић, дипломираној студенткињи Природно - математичког факултета
Александри Трајковић, дипломираној студенткињи Природно - математичког факултета
Александру Трокицићу, дипломираном студенту Природно - математичког факултета
 Владану Павловићу, дипломираном студенту Природно - математичког факултета
Марини Ранђеловић, дипломираној студенткињи Медицинског факултета
gradska_nagrda_studentima

gradska_nagrda_studentima_rektorЧеститајући  најбољим студентима, ректор Универзитета у Нишу проф. др Драган Антић између осталог је рекао:  „Ви сте, поштоване колегинице и колеге, доказ да може најбоље. Ви сте данас овде да покажете свима нама да има будућности за наш Универзитет и наш Град и да је та будућност светла.“ Ректор је у име Универзитета захвалио Граду Нишу што препознаје и стимулише најбоље, пружајући тако подршку својој академској заједници на заједничком путу стварања друштва које се гради, како је рекао,  на најпоузданијем темељу – ЗНАЊУ.

Најбољим студентима Универзитета у Нишу,  честитали су  и председник Скупштине града Ниша проф. др Миле Илић и председник Комисије за подстицај  развоја талентованих ученика и студената Небојша Лекић.