Dec
ОДРЖАН ТРАДИЦИОНАЛНИ НОВОГОДИШЊИ КОНЦЕРТ ПДФ Штампа Ел. пошта

Хол Универзитета у Нишу био је премали да прими сву публику заинтересовану  за присуство традиционалном  Новогодишњем  концерту  Академског хора Студентског културног центра Универзитета у Нишу. Домаћине концерта, ректора Универзитета у Нишу проф. др Драгана Антића и директора Студентског културног центра Мирослава Јовића, угледне званице и присутне грађане,   чланови Академског хора су одушевили  надахнутим извођењем разноврсних и атрактивног репертоара.

ng_koncert_2012_rektorng_koncert_2012_1

Ректор Антић је члановима хора честитао 40 година успешног рада а свим присутнима послао је следећу поруку: „ Нека година која долази буде година мира, преданог рада, толеранције, поштених намера, добрих жеља и добрих људи у нашим животима.  Желим вам срећну и успешну 2013. годину и довољно разлога да и њу, овако свечано испратимо и са пуно самопоуздања и оптимизма наставимо познатим и новим путевима.“

ng_koncert_2012_2ng_koncert_2012_copy

Хором су дириговали мр Ивана Мировић и мр Зоран Станисављевић , а поред Академског хора  Студентског културног центра наступили су и  Женски хор Студентског културног центра  и вокалне групе: Divas Vioces, Fiori Capelli, Rossini, као и Ансамбл Грош, мр Милош Мијатовић и Ebony oktet  и солисти: Петар Бошковић - баритон,    Милутин Најдановић – баритон,  Теодор Благојевић- хорна,  Владица Трајнић – сопран и  Ивана Сибиновић – сопран уз  Музичку сарадњу мр Драгана Томића, Анастаса Каменовића, Владимира Јеленковића и Јоване Здравковић - клавир и  Небојше Војводића – ђембе.