Nov
КАТАР ЗАИНТЕРЕСОВАН ЗА САРАДЊУ СА УНИВЕРЗИТЕТОМ ПДФ Штампа Ел. пошта

Универзитет у Нишу  је посетила делегација најбогатије земље света, Катара. У делегацији су били др  Али Ахмед, високи представник  Катарског олимпијксог комитета   (Dr. Ali A. A. Ahmad, Head of Qatar Olympic Unit, Qatar Olympic Committee),  Али Алмаки, извршни менаџер  фирме Ал-маки  (Mr. Ali Almakki, Executive Manager  Al-Makki Import and Export) и њихов домаћин у Нишу директор фирме Radius Southeast Europe Владета Миленковић.
Katar_delegacijaKatar_del2

Делегацију је примила  проректор Универзитета у Нишу проф. др Весна Лопичић у присуству шефа Канцеларије за међународну сарадњу Златане Павловић.  Представници Катара су изразили интерес  за успостављањем академске сарадње између Универзитета у Нишу  и њиховог  универзитета у области медицине, електронике и спорта, односно за школовање својих кадрова на факултетима Универзитета у Нишу. Они су истакли да су  из земаља у свом окружењу чули само похвале о  стручњацима који су се школовали у Србији  а посебно  на Универзитету у Нишу.