Feb
СПОРАЗУМ О САРАДЊИ СА ПАРТНЕРИМА СА МАЛТЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

Sporazum_sa_MCAST

На Универзитету  у Нишу склопљен је   споразум о сарадњи између ове високошколске установе и  Мателшког  колеџа за уметност, науку и технологију (Malta College of Arts, Scienci & Tehnology – MCAST). Протокол је потписан у петак, 24.  фебруара 2012.  године у Ректорату Универзитета у Нишу.

Протоколом је предвиђена  академска сарадња у области  образовања, истраживања и других поља од оборстраног интереса, а у складу са  захтевима Болоњске декларације и европским стандардима високог образовања. Партнерство, између осталог,  подразумева   размену студената и наставника, унапређење компетенција наставног особља и реализацију заједничких пројеката, курсева, радионица и слично.

Са партнерима са Малте директором  MCAST колеџа проф. др Морисом  Греком ( Principal, Professor Dr Maurice Grech, MCAST College, Malta),  професором Џоном  Сиберасом (Professor Dr John Sciberras, Head of Electrical and Electronic Institute)  и господином Емануелом Атардом ( Mr. Emanuel Attard, Project Director) ,  разговарала је проректор проф. др Весна Лопичић. Разговору је присуствовао и проф. др Горан Ђорђевић са Електронског факултета који већ две године држи предавања из два предмета:  Control Systems Theory i Control Engineering на MCAST колеџу . Ова сарадња почела је  2010. године у  оквиру пројекта  који финасира ЕУ а координише Fraunhofer IAO, Germany.

Изјаве дате поводом потписивања протокола о сарадњи можете погледати овде.