Aug
РУКОВОДСАТВО УНИВЕРЗИТЕТА ОДБРАНЕ У ПОСЕТИ УНИВЕРЗИТЕТУ У НИШУ ПДФ Штампа Ел. пошта

Руководство  Универзитета одбране боравило је 25. августа 2011. године у радној посети на   Универзитету у Нишу. Пред ректора најмлађег државног универзитета у Србији  генерал-мајора  проф. др Миодрага Јевтића у делагацији су били и проректор за квалитет и развој пуковник проф. др Јан Марчек, проректор за међународну и међууниверзитетску сарадњу пуковник проф. др Горан Дикић, проректор за научноистраживачку делатност проф. др Мирјана Животић Вановић, начелник Секретаријата Универзитета одбране пуковник Слободан Кисић и информатичар мајор Горан Секулић.
2011_08_25_Univerzitet_odbrane
    Госте су дочекали ректор Универзитета у Нишу проф. др Мирољуб Гроздановић са сарадницима,  проректором  за наставу  проф др  Властимиром  Ђокићем, проректором за научни рад и издавачку делатност проф. др Драганом  Денићем, проректором  за међународну сарадњу проф. др Весном  Лопичић и проректором за финансије проф. др Слободаном Антићем, генералним секретаром Универзитета мр Драгославом Ђокићем и директором ЈУНИС-а Иваном Петковић

На радном  састанку  је,   након упознавања и кратког  представљања идеја и циљева рада обе институције,  закључено да је  21. век - век знања, да оно  нема алтернативу и да је с обзиром на то да је  постало најцењенија монета савременог доба,  неопходно заједничким снагама радити да би се постигао најважнији циљ- већи калитет знања.

2011_08_25_Univerzitet_odbrane_12011_08_25_Univerzitet_odbrane_2

Ректор Универзитета одбране генерал- мајор проф. др Миодраг Јевтић је рекао да универзитет на чијем се челу налази има задатак да омогући да  науке о одбрани  добију право место у научниистрраживачком систему Републике Србије и академском процесу. То подразумева  и допринос унапређењу знања и стварању квалитетних кадрова. Он је нагласио да је Универзитет у Нишу  поуздан партнер који може да помогне у остваривању како  тог задатка, тако  и других заједничких циљева које тек треба операционализовати и преточити у протокол о заједничкој сарадњи.

Ректор Универзитета у Нишу проф. др Мирољуб Гроздановић је рекао да Универзитет одбране види као фактор стабилизације, напретка и развоја академске заједнице Србије. Гроздановић је истакао да је размена идеја како треба развијати ту заједницу,  са колегама са Универзитета одбране довела до формулисања више заједничких циљева на чијој ће се конкретизацији и реализацији  интензивно радити.

Универзитет одбране је оформила Влада Републике Србије 24. фебруара ове године, а дозволу за рад од Министарства просвете и науке добио је 28. маја. У састав Универзитета одбране улазе  Војна академија која изводи акредитоване студијске програме у пољу друштвено-хуманистичких и техничко-технолошких наука и Војномедицинска академија у чијем саставу се налази Медицински факултет који  изводи акредитоване академске студије у пољу медицинских наука.  Октобра  ове године се очекује званично отварање Универзитета одбране  као и интензивирање сарадње са Универзитетом у Нишу и другим државним и приватним универзитетима у Србији.

Изјаву ректора Универзитета одбране  генерал-мајора проф. др Миодрага Јевтића  погледајте овде.

Изјаву ректора Универзитета у  Нишу проф. др Мирољуба Гроздановића погледајте овде.