Mar
КВОТЕ ЗА УПИС НА ФАКУЛТЕТЕ УНИВЕРЗИТЕТА У НИШУ ШКОЛСКЕ 2011/2012. ГОДИНЕ ПДФ Штампа Ел. пошта

Сенат Универзитета у Нишу усвојио је предлоге за упис студената у прву годину студија који се финансирају из буџета и донео одлуке о броју самофинасирајућих студената на свим нивоима студија које се организују на факултетима Универзитета у Нишу за школску 2011/2012. годину.

За упис у прву годину студијских програма свих нивоа студија на 13 факултета Универзитета у Нишу планирано је укупно 7576 места. Највећи број предвиђен је за студијске програме на основним академским студијама - 4449. Од тог броја, предложено је да се из буџета финансира 2878 студената, док је Сенат Универзитета усвојио одлуку да буде слободних места за 1571 самофинасирајућег академца.
   Универзитет у Нишу утврдио је и број студената за упис на студијске програме основних струковних студија - 306 , специјалистичких струковних студија - 72, и специјалистичких академских студија - 58 студената. На овим нивоима студија биће места једино за самофинансирајуће студенте.
   За студијске програме MASTER академских студија планирано је 2298 места и то 1398 буџетских и 905 самофинансирајућих.
   За студијске програме на академским докторским студијама предвиђена су 393 места. Очекује се да за 100 студената средства буду обезбеђена из буџета, док ће 293 моћи да се школују о сопственом трошку.

Комплетну листу планираних  места за све  студијске програме по факултетима, можете погледати овде