ПРЕЗЕНТАЦИЈА РАСПОЛОЖИВИХ СТУДЕНТСКИХ МОБИЛНОСТИ ПДФ Штампа Ел. пошта

Презентацијама на тему  „ПРОМОЦИЈА СТУДЕНТСКИХ МОБИЛНОСТИ" и „ОБЕЗБЕЂЕЊЕ КВАЛИТЕТА ДОКТОРСКИХ СТУДИЈА"  на факултетима Универзитета у Нишу, универзитетски   Центар за међународну сарадњу започео је едукацију студената за коришћење могућности за усавршавање у иностранству које пружају BASILEUS, JoinEU-SEE и SIQAS програм.

Презентације су одржане на Машинском, Електронском, Грађевинско-архитектонском факултету, Факултету заштите на раду, Факултету спорта и физичког васпитања, Медицинском Филозофском, Правном и Економском факултету. У оквиру промоције расположивих студентских мобилности студентима Универзитета у Нишу, представљени су програми који спадају под ERASMUS MUNDUS akcije 1 i 2.  Студенти су такође иамали прилику  да се упознају са новим SPARK вебсајт претраживачем профилисаним за претрагу свих доступних стипендија на нивоу Европске уније, студентима западаног Балкана.

mobility search web tool  www.s4wb.eu

2011_01_24_prezentacija_mobilnosti12011_01_24_prezentacija_mobilnosti2

Презентације са најзначајнијим информацијама о  броју и начину  конкурисања за добијање стипендија ѕа докторске студије на европским универзитетима, као и значају учешћа студената у обезбеђењу и контроли квалитета, студентима су  одржали стручни сарадници Универзитета у Нишу Боривоје Балтезаревић и Кристина Анђелић.
    Детаљна упутства и из ових области можете пронаћи  у следећим документима:
„ПРОМОЦИЈА СТУДЕНТСКИХ МОБИЛНОСТИ"
"ОБЕЗБЕЂЕЊЕ КВАЛИТЕТА ДОКТОРСКИХ СТУДИЈА"